خرید برنج طارم

مرغوب و دلپذیر بودن برنج طارم باعث شده تا از محبوب ترین برنج های ایرانی به شمار بیاید.خرید برنج طارم همراه با تضمین کیفیت از مجموعه حاج یوسف.

برنج طارم همه ساله از پر فروش ترین محصولات بوده است.

برنج طارم چیست؟ 

در ایران، به علت وسعت زمین و حاصل خیزی خاک، به  خصوص در مناطق شمالی، مدل های بسیاری از برنج کشت می شود که یکی از آنها برنج طارم می باشد که کیفیتی بالا دارد.

از انواع این برنج می توان به موسی طارم، طارم سنگی، طارم دیلمانی، طارم رشتی، طارم دم سیاه، طارم صدری، احلامی طارم، طارم هاشمی و طارم امیری اشاره کرد.

بهترین برنج های ایرانی کدام است؟

البته نوع جدیدی از برنج طارم با نام طارم روشن نیز تولید شده است. تولید برنج ایران به صورت کلی از زمان جنگ جهانی دوم به صورت قابل توجهی بیشتر شده است.

با این حال، تقاضا برای این محصول به سرعت در حال زیاد شدن است. چون رشد جمعیت سریع بوده و مدل شهری مصرف برنج در کل جامعه پذیرفته شده است.

انواع برنج طارم

برنج طارم بسته به مکان و موقعیتی که کشت می شود به چهار دسته کلی تقسیم می شود، که شامل:

-برنج طارم هاشمی

-برنج طارم سنگی

-برنج طارم دم سیاه

-برنج طارم صدری

برنج طارم هاشمی چیست؟

طارم هاشمی مازندران، از برنج های خوش عطر و بو است که پخت و عطر آن، گوارای وجود خیلی از هموطنان عزیز است. کشاورزان شهرهای فریدون کنار، دابودشت، محمودآباد و روستاهای اطراف، سال هاست مشغول  کشت دوم برنج طارم .

برنج طارم هاشمی یا طارم ندا قد کوچک تری نسبت به برنج طارم عطری و برنج هاشمی دارد.

به صورت کلی، هم از نظر پخت و هم عطر از برنج هاشمی ضعیف تر می باشد به همین دلیل قیمت پایین تری نسبت به برنج هاشمی نیز دارد.

   برای اطلاع از انواع برنج هاشمی کلیک کنید.

برنج طارم سنگی 

یکی از خوشمزه ترین ارقام برنج طارم می باشد که عمدتا در مناطق شرقی استان مازندران از جمله بابل، بابلسر، جویبار و فریدونکنار کشت می شود.

اما خواستگاه اصلی طارم سنگی روستاهای فریدونکنار استان مازندران می باشد.

خرید برنج طارم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آب، خاک و رطوبت مطلوب این ناحیه باعث  شده است که منطقه ای ایده آل برای کشت طارم سنگی باشد.

رنگ دانه آن نباتی بوده و اغلب با نام های طارم محلی، طارم استخوانی و سنگ طارم نیز شناخته می شود.

طول دانه آن قبل از پخت ۷ میلی متر و بعد از پخت ۸٫۴ میلی متر است. از نظر فیزیکی ریزتر از طارم هاشمی و دم سیاه می باشد.

برنج طارم دم سیاه

برنج دم سیاه از مناسب ترین برنج های استان گیلان حساب می شود و عطر و طعم آن بسیار شهرت دارد. برنج دم سیاه که به آن طارم دم سیاه هم گفته می شود از جمله برنج های  ایرانی است که در استان گیلان کاشته و برداشت می شود.

این برنج جز محصولات کیفی و خوش عطر شمال ایران است و مختص شهرهای رشت، آستانه اشرفیه، لاهیجان و حومه این شهرها است.

مقدار بهره وری این برنج نسبت به مدل های با کیفیت مشابه پایین بوده و به همین علت کاشت آن در سال های گذشته به علت به صرفه نبودن برای کشاورزان، کمتر شده است.

برنج طارم صدری

برنج طارم صدری در استان گیلان و در شهرستان های فومن و شفت، کاشت و برداشت می شود. شکل ظاهری برنج بلند، قلمی، کشیده می باشد و جنس دانه، گچی و تقریبا سفت و سخت می باشد.

رنگ آن سفید نزدیک به کرم می باشد و طول دانه خام برنج صدری ۸.۷ میلی متر، طول دانه پخته آن ۱۱.۷ میلی متر است.

این برنج بعد از پخت عطر و بوی خوبی دارد و مدت ها بعد از پخت نرم می ماند.

چگونگی پخت برنج طارم(به روش آبکش)

ابتدا برنج را با آب ولرم یا سرد شسته و برنج را چنگ نزنید، امکان دارد در هنگام  پخت شکسته و یا خرد شود. و به مدت 3 الی 4 ساعت با آب و نمک خیس کنید. برنج را در آب جوش ریخته و بگذارید برنج جوش بیاید.

آب مورد لازم حدودا به اندازه انگشت اشاره بالاتر از سطح برنج می باشد. می توان برای قد کشیدن بهتر برنج دو قاشق آبلیمو یا آب نارنج اضافه کرد.

خرید برنج طارم

 

برای آبکشیدن، برنج را بین انگشتتان فشار دهید اگر له شد زمان آبکشی برنج می باشد و اگر له نشد، به برنج زمان پخت بیشتری بدهید.

حتما دقت کنید اگر برنج تازه باشد، دانه هایش زودتر از برنج قدیمی میپزد و شل می شود. بنابراین باید دقت داشته باشید هنگامی که برنج روی آب ظاهر شد حتماً سریع آبکشی کنید.

برنج را در قابلمه مورد نظر به صورت هرمی منتقل کنید و چند حفره با کفگیر در وسط برنج ایجاد کنید تا بخار از کف به سقف قابلمه آمده و برنج زودتر دم بکشد.

کمی آب روی برنج بپاشید تا سرعت دم کشیدن برنج سریع شود. قابلمه را روی اجاق با شعله کم به مدت ۲۵ دقیقه زمان پخت دهید.

خرید برنج طارم در کرج 

قیمت برنج  طارم به عوامل زیادی همانند نوع برنج، کهنه و تازه بودن و بوجاری بودن یا نیم‌دانه داشتن بستگی دارد. برنج طارم از با کیفیت ترین و بهترین برنج‌های ایرانی حساب می‌شود نسبت به برنج‌هایی مثل فجر یا شیرودی گرانتر می باشد.

برنج طارم عطری درجه یک

 

 

 

 

 

 

 

 

حرف آخر 

شما میتوانید برای خرید برنج طارم وانواع برنج طارم با مجموعه حاج یوسف تماس بگیرید و برنج مورد نظرتان را خریداری کنید.

شماره تماس : 09111182910