سوالات متداول

برنج ایرانی یا خارجی؟

روشن و مبرهن می باشد که برنج ایرانی باکیفیت و ممتاز میباشد ولی  قیمت برنج خارجی به مراتب ارزان‌ترمی باشد  و به همین علت  برخی ‌ها برنج هندی و پاکستانی می‌خرند که حتی مدل کم‌کیفیت آن خوب قد می‌کشد و دون می‌شود و هر کدبانوی تازه‌کاری هم از عهده پخت آن بر می‌آید! امابیشتر  این نوع برنج‌های هندی و پاکستانی که در بازار موجود است، از نوع برنج خوب و مرغوب نمی باشد و طعم و مزه خوبی ندارد و البته گاهی هم گفته می‌شود در مزارع آلوده کشت شده‌اند و… . اگر برنج غذای روزانه و پایه خانواده نباشد ماکارونی بهتر از بعضی از این برنج‌های خارجی است!

چرا برنج شفته می شود؟

1_اول باید بدانی که برنج مصرفی شما برنج قدیمی یا کهنه  است یا تازه که تا بدانید چقدر برنجتان را در اب نمک خیس کنید.

در برنج تازه مقداری  رطوبت برنج داخل خودشمی باشد  و حتما باید این برنج را به مدت زمان کم در آب نمک خیسانت البته در پخت ابکش. و در پخت کته هم آب برنج را کمی کمتر از برنج کهنه باید در نظر گرفت.

۲_برنج تازه را کمی زنده تر بردارید.

۳_برنجهایتان ناخالصی نداشته باشد.

۴_برنجهایتان بندی نباشد.

اینها مربوط به مشترهای محترم بود که باید دقت کنند.

تفاوت برنج هاشمی و طارم؟

هر دو برنج های هاشمی و طارم جزء برنج های معطر وخوشتپخت هستند .

برنج هاشمی بیشتر در گیلان کشت میشود و نسبت به برنج طارم بلندتر و باریک تر می باشد.در حالی که برنج طارم بیشتر درمازندران کشت میشود و عطر این برنج از هاشمی کمی بیشتر می باشد.

به خاطر قد بلند بودن برنج هاشمی آن را برنج مجلسی هم می نامند.کسانی که دنبال برنج قدی و مجلسی (به اصلاح دودون شدن برنج) با عطر ملایم برایشان اهمیت دارد برنج هاشمی توصیه مجموعه میباشد و کسانی که دنبال برنج با عطر بیشتر هستن برنج طارم گزینه مناسب تری می باشد.

آیا لازم است جوانه‌ها را قبل از مصرف بشوییم؟

اگر خودتان در منزل آنها را تهیه کرده‌اید و دانه‌ها را قبل از جوانه زدن شسته‌اید و در شرایط مناسب نگهداری کرده‌اید، نیاز به شستن نیست اما جوانه‌های آماده بهتر است شسته و در سبدی آبشان گرفته شود و بعد مصرف شوند.

تنوع محصولات سرزمین چگونه است؟

گروه موادغذایی سرزمین تولید و توزیع کننده انواع برنج مرغوب ایرانی شمال کشور عزیزمان ایران است و با توجه به سلایق و بودجه ها هر خانواده سعی بر آن داشته است که بتواند جلب رضایت مشتری را خواهد داشت. بدین گونه برنج کشت دوم، برنج طارم محلی، برنج طارم هاشمی، برنج شیرودی، برنج قهوه ای و برنج نیم دانه نشان دهنده تنوع بالا و کیفیت عالی این شرکت است.