برنج کهنه چیست؟

برنج یک گونه از گیاهان گندم ‌زار با ریشه‌ی آسیایی است که به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات زراعی و منابع غذایی اصلی برای بسیاری از جوامع در سرتا سر جهان شناخته شده است. این محصول در بسیاری از انواع غذاها، مخصوصا غذاهای آسیایی، به عنوان ترکیب اصلی غذا مصرف می‌شود.
برنج های ایرانی دارای چندین گونه هستند مانند برنج طارم درجه یک، برنج دم سیاه، صدری، هاشمی، برنج کهنه و … که می توانید این محصولات را با بهترین کیفیت از فروشگاه اینترنتی برنج حاج یوسف خریداری کنید.
فروشگاه حاج یوسف با تهیه‌ی با کیفیت و مرغوب برنج از شالیزارهای مازندران با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه های شالی کوبی، با محیطی بهداشتی و بسته بندی هایی زیبا به شما عرضه می کنند.

09111182910

برنج کهنه ایرانی

برنج کهنه به برنجی گفته می شود که از مدت زمان برداشت و نگه داری آن تا مرحله‌ی فروش آن حداقل 4 الی 6 ماه گذشته باشد.
برنج، مانند هردانه‌ی دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که بعد از برداشت و خشک کردنش ، آب درونش تبخیر می‌شود. وقتی دانه‌ی برنج سفت، خشک و فشرده شود زمان پختن به خود، آب جذب می‌کند و باعث اضافه شدن حجمش می‌شود که به اصطلاح به آن رِی می گویند.
برنج کهنه از برنج تازه تهیه می شود، به عبارتی به برنجی می گویند که برای سال زراعی گذشته و یا برنج های قبلی باشد. برنج به عنوان یک ماده غذایی مهم و اصلی جایگاه ویژه ای را در صنعت کشاورزی ایران به خود اختصاص داده است و قسمت زیادی از تولیدات کشاورزی شمال ایران مربوط به این محصول خوشمزه و مفید است.

برنج کهنه بهتر است یا برنج تازه؟

برنج کهنه محصولی است که طول عمر معینی دارد و این نوع از برنج نسبت به برنج تازه کیفیت های کیفی بهتری دارد و تقریبا در تمام پخت و پزها کاربرد دارد.
برنج تازه رطوبت بیشتری نسبت به برنج کهنه دارد و طبخ آن کمی دشوار است و می تواند باعث به دردسر افتادن آشپزهای تازه کار شود. پس بهترین گزینه برای پختی آسان استفاده از برنج کهنه است.

تفاوت برنج کهنه با برنج تازه

1. زمان بوییدن برنج تازه، عطر بیشتری نسبت به برنج کهنه دارد.
2. بعد از پخت برنج تازه، دانه های آن حالت درهم ، گرد و شل شدگی می شود. در صورتی که برنج کهنه با کیفیت پخت بالاتری که دارد به شما برنجی با دانه‌هایی کشیده و جدا بعد از پخت ارائه می دهد.
3. برنج کهنه رنگی کدر و تیره دارد در مقابل برنج تازه، شفافیت و درخشانی به همراه دارد.
4. برنج کهنه زمانی که در کف دست قرار می‌گیرد، گرده هایی را می توان در کف دست و یا روی خود دانه های برنج احساس و مشاهده کرد.
5. برنج کهنه به نسبت برنج تازه پرفروش تر است.
6. بعد از قرار دادن برنج کهنه بر روی دستان خود، می‌توانید حالت خشکی که برنج کهنه دارد را احساس کنید.
7. برنج تازه به دلیل برداشت تازه از رطوبت نسبتا بالایی برخوردار است که به به اصطلاح به آن خیس می گوییم و دارای آب و درصد بالایی آمیلوز در این نوع برنج می باشد. میزان آمیلوز دقیقا همان چیزی است که باعث می شود برنج شفته شود و دانه های آن به همدیگر بچسبد، و هر چقدر درصد آمیلوز بیشتر، احتمال شفته شدن برنج هم در زمان نیز بیشتر می شود.
درصد آمیلوز در برنج با افزایش حجم، جداشدن دانه های برنج از هم دیگر، پف کردن دانه ها و بهم چسبندگی برنج رابطه ای مستقیم دارد و هر چقدر برنج کهنه تر درصد آمیلوز آن خیلی پایین تر است و همینطور از کیفیت پخت خیلی بالاتری هم برخوردار می باشد.

تشخیص برنج کهنه از تازه

راه هایی برای تشخیص برنج کهنه از برنج تازه:
1. برنج کهنه دارای ظاهری نیمه بلوری و کدر است اما شکل برنج تازه شفاف و بلوری می باشد.
2. برنج کهنه تقریبا تمام رطوبت خود را از دست داده و خشک است اما برنج تازه به دلیل برداشت تازه رطوبت بیشتری دارد.
3. برنج کهنه زیر دندان به سختی خرد و تیکه می شود.
4. پختن برنج کهنه نسبت به برنج تازه راحت و آسان تر است و میزان رِی و کشیده شدن برنج کهنه بیشتر از برنج تازه است.
5. برنج تازه بعد از پخت کمی شفته می شود، در صورتی که همچین اتفاقی برای برنج کهنه رخ نمی دهد.

مزایای استفاده از برنج کهنه

یکی از اصلی ترین مزایای برنج کهنه که باعث می‌شود تا طرفداران زیادی داشته باشد، خوش پخت بودن آن است که در مطالب قبلی هم به آن اشاره کردیم. در حقیقت با استفاده از برنج کهنه می‌توانید انواع غذاهای لذیذ و متنوع را تهیه کنید.
برنج کهنه با از دست دادن رطوبت های مضر خود باعث به وجود آمودن طعمی خاص و واقعی می شود و می‌توانید از آن در تهیه انواع غذاهای مختلف و شیرینی‌ها به کار ببرید.
برنج حاج یوسف با ارائه بهترین کیفیت از برنج کهنه در سراسر کشور، شما را در پختن انواع متنوعی از غذاها و شیرینی های لذیذ یاری می کند.
برنج کهنه با توجه به نوع خودش در اثر کهنه شدن، کیفیت های مختلفی از خود نشان خواهد داد. به طور مثال، زمانی که برنج از نوع عطری باشد، با کهنه شدن برنج، فقط بخشی از عطر آن برنج از بین خواهد رفت و باقی عطر برنج که در دانه های خشک برنج قرار دارد، با پختن برنج عطر آن دوباره پخش خواهد شد.

شیوه نگهداری برنج کهنه

نگهداری برنج کهنه با برنج تازه تفاوت های زیادی دارد و به نسبت آن هم سخت‌تر است؛
به دلیل وجود آب کمتر در برنج کهنه به نسبت برنج تازه ، احتمال شپشک‌ زدن و نفوذ حشرات به آن بیشتر است.
برای نگهداری از برنج کهنه نیاز است تا چند نکته ساده را رعایت تا بتوانید برنج کهنه خود را برای مدت طولانی تری سالم نگه داشته و مصرف نمایید.


نکات لازم عبارت‌اند از:
1. عبور و برقراری جریان هوا
2. در محیطی خشک و خنک نگهداری شود.
3. از رطوبت دور نگه دارید
4. استفاده از سیر پوست کنده و تعویض آن به صورت ماهانه
5. استفاده از برگ گردو برای جلوگیری ازآفت زدگی و ورود حشرات
6. بین کیسه و بسته های برنج تان فاصله ایجاد کنید.

سخن پایانی

برنج عضو ثابت سفره های ایرانی می باشد و جزء اصلی غذاهای ایرانی به شمار می آید. نه تنها در ایران ،بلکه در کشور های خارجی هم از برنج استفاده می کنند و آن را در وعده های غذایی خودشان جای داده اند. برنج ایرانی از مرغوب ترین انواع برنج ها است.

برای داشتن غذایی با طعم بهتر باید از برنج مرغوب و با کیفیتی استفاده کنید. فروشگاه برنج حاج یوسف با عرضه ارقام مختلفی از برنج های با کیفیت و مرغوب شما را در داشتن سفره ای رنگین تر و سالم تر همراهی می کند.

شماره تماس :

09111182910