خرید برنج مازندران

برنج هاشمی مازندران یکی از محبوب‌ترین و خوش طعم‌ترین و خوش‌عطر برنج‌ ایرانی است که در استان مازندران کشت و برداشت می‌شود. جالب است بدانید که این نوع برنج، محدود به یک منطقه خاصی نیست و در اغلب نقاط کشور آن کاشت می شود. ایران یکی از کشورهایی است که سرانه مصرف برنج در آن خیلی بالاست. دلیل این امر هم این است که برنج، یکی از ارکان مهم و جدانشدنی در آشپزی ایرانی هاست و بخش عمده‌ای از غذاهای ایرانی با حضور برنج تکمیل می‌شوند. مجموعه برنج حاج یوسف از تولیدکنندگان و فروشندگان به نام و معتبر در مازندران است.

09111182910

 

خواص برنج هاشمی

برنج هاشمی ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. این نوع برنج از مقدار قابل توجهی ویتامین‌ های گروه بی B و مواد های معدنی مانند آهن، پتاسیم و فسفر و همچنین فیبر، پروتئین تشکیل شده است. به همین دلیل میتوان برنج هاشمی را بعنوان یک منبع غذایی مغذی و سالم ، در تامین انرژی و تغذیه مناسب برای بدن مورد استفاده قرار داد.

برنج هاشمی علاوه بر استفاده در سفره‌ های خانواده‌ های ایرانی، در رستوران‌ ها، مراسم ها و شرکت ها نیز به عنوان برنج مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تعریفی که از برنج هاشمی کرده ایم، این نوع برنج را میتوان به عنوان یک انتخاب برتر در میان سایر انواع برنج در نظر گرفت.

خرید برنج هاشمی

برنج هاشمی، یکی از با ارزش‌ ترین انواع برنج ایرانی است که در بازار دارای طرفداران خاصی است و قیمت آن نیز به اندازه برنج‌ های معروف دیگر مانند برنج طارم، برنج صدری و دم سیاه است. در واقع، برنج هاشمی با قیمتی مناسب در فروشگاه برنج حاج یوسف، به صورت مستقیم و بدون واسطه قابل تهیه است. این امر به معنای ارائه برنج هاشمی با قیمت اصلی و بهترین کیفیت برای علاقه‌ مندان می باشد.
نکته قابل توجه اینکه قیمت خود برنج هاشمی تابع قیمت شالی آن است. نرخ روز شالی تعیین کننده نرخ روز برنج بوده و همه تجار بزرگ و حرفه ای این موضوع را می دانند. قیمت خود شالی نیز به مقدار کیفیت آن بستگی دارد.
بایستی دید که شالی چگونه برداشت شده است و مقدار درصد رطوبی که دارد چقدر است. آیا بند دار است یا خیر. همه ی اینها مسائل تخصصی است که کارخانه دارهای بزرگ و حرفه ای و تجار شالی به آن تسلط دارند.
متاسفانه امروزه برای خرید برنج هاشمی که اصلا مخلوط نداشته باشد باید بسیار دقت کرد. زیرا تخلیط در برنج مشکل و معضل بزرگی است که فروشندگان سودجو آن را ایجاد نموده اند.
مردم زیادی درگیر این مسئله هستند و تنها راهکار این است که یک تولید کننده قدیمی و متخصص را پیدا کنید که معتبر و خوش انصاف باشد تا بتوانید خریدتان را از او انجام دهید.
شرایط به شکلی است که تولید کنندگان تازه کار و مغازه دار ها نیز قادر به تشخیص آن نیستند. اکثر کسانی که در شهر های غیر شمالی مغازه برنج فروشی دارند خودشان اطلاع ندارند که دارند برنج ناخالص می فروشند.
فکر می کنند چون بر روی گونی برنجی که خریدند اسم برنج هاشمی چاپ شده پس حتما اصل و سالم است. حال آنکه اکثر برنج هایی که راهی شهرستان ها می شود تقلبی و مخلوط شده است. می توانید این را از عطر و مزه نداشتن برنج ها متوجه شوید.
البته برخی از مغازه دار ها خودشان از تولید کننده برنج تقاضا می کنند که برنج را به صورت ناخالص و مخلوط شده برایشان آماده کنند تا قیمت تمام شده پایین تری داشته باشد.
آن ها میخواهند با این تقلب در هنگام فروش قیمت فریبنده و رقابتی داشته باشند. همچنین سود بیشتری به دست آورند. در اینجا نیز مصرف کننده است که متضرر می شود. پس در هنگام خرید برنج هاشمی بسیار مراقب باشید.


یک نوع برنج هاشمی پاکستانی هم وجود دارد که به ایران وارد می شود و اصلا به برنج هاشمی که در مازندران تولید می شود ربطی ندارد. به همین علت ممکن است برخی افراد این دو مورد را با هم اشتباه بگیرند. لیست قیمت های ما مربوط به همین برنج هاشمی ایرانی است. این نرخ ها به هیچ وجه ربطی به مورد همنام پاکستانی ندارد.
برنج ایرانی هاشمی دارای عطر و طعمی کاملا دلچسب می باشد. در نتیجه اگر جایی دیدید که برنجی به نام هاشمی را به شما فروختند و قیمتش از چیزی که ما اعلام کردیم پایین تر بود حتماً کمی دقت کنید.
اگر عطر و طعم نداشت بدانید که در حال فروش برنج خارجی به شما می باشند. متاسفانه از آن جایی که مردم قدرت تشخیص دادن برنج اصل را از تقلبی را ندارند اینگونه تقلب ها خیلی زیاد شده است.
در فروشگاه حاج یوسف، ما برنج ایرانی هاشمی را با مناسب ترین قیمت ممکن عرضه می کنیم و تا یکسال پس از خریدتان این ضمانت برنج اصل را به شما می دهیم.
اگر دانه ای برنج به غیر از هاشمی در بار ما بود حاضر به پس گرفتن برنج فروخت شده هستیم. زیرا ما با اطمینان و تسلط کامل مشغول به تولید و فروش برنج هاشمی و سایر ارقام برنج ایرانی هستیم.
امروزه اکثر مصرف کنندگان برنج ایرانی دوست دارند که برنج هاشمی درجه یک مازندران را بخرند. اما متاسفانه به سادگی نمی توانند این برنج را در شهر محل سکونت شان تهیه نمایند.زیرا مغازه دار ها برنج های مخلوط شده به آن ها عرضه می کنند. کمتر فروشگاه داری پیدا می شود که برنج هاشمی درجه یک و واقعی که محصول شالیزار های استان مازندران باشد را بفروشد.
با این اوصاف ما به جهت اینکه شیفتگان برنج هاشمی درجه یک بتوانند به این برنج دسترسی آسان تری داشته باشند اقدام به فروش خرده نیز کرده ایم.
حتی اگر خرید شما کم باشد و با سیاست کلی ما که تولید و فروش عمده است مغایرت داشته باشد، همچنان برنج مورد نیازتان را برایتان ارسال خواهیم کرد تا از مصرف برنج هاشمی لذت ببرید و جای برنج درجه یک در سفره هایتان خالی نباشد.
در تهران اکثر مصرف کنندگان برنج ایرانی به تهیه و مصرف برنج هاشمی به شدت علاقمند هستند.
با اینکه برنج هاشمی در تهران بسیار گران تر از مازندران است کیفیت مطلوبی نیز ندارد. زیرا اکثر تجاری که برنج را برای تهران ارسال می کنند، هاشمی خالص را روانه بازار نمی کنند. آنان با مخلوط کردن برنج اصل با تقلبی سعی در افزایش سود خود دارند.
بزرگترین اشتباه اکثر مردم تهران این است که از فروشگاه های زنجیره ای خود را انجام می دهند. این فروشگاه ها نیز گاهی برنج مخلوط شده و بی کیفیت را مورد عرضه قرار می دهند.
فلذا مردم پایتخت به ندرت به هاشمی معطر و خوشمزه مازندران دسترسی خواهند داشت. همانطور که گفتیم گاهی تجار و کسبه خرده فروش برای افزایش منفعت خودشان مردم را از مصرف برنج اعلاء محروم میکنند.

مهمترین مزیت های خرید برنج هاشمی درجه یک و اعلا

1- خوش پخت بودن و مجلسی بودن
2- داشتن عطر و بوی مطلوب و طعم خوب
3- دانه بلند بودن و کرمی رنگ بودن
4- سم زادی کمتر در مزارع شالیزار
5- مصون بودن از آفت هایی مانند کرم ساقه خوار

برنج طارم

برنج طارم یک برنج‌ ایرانی پرطرفدار، محبوب و قدیمی است که به خاطر داشتن پخت و عطر و بوی فوق‌العاده و هم‌چنین دانه‌های یکدست و بلند بین مردم شناخته شده است. می‌توان برنج طارم محلی مازندران را نسبت به برنج‌های دیگر مجلسی‌تر و خوش‌عطرتر دانست، هرچند برنج هاشمی نرم‌تر و خوش‌پخت‌تر است. از طرفی هر چه برنج طارم کهنه‌تر شود، هنگام پخت بیشتر قد می‌کشد و بیشتر ری می‌کند.

قیمت برنج طارم درجه یک مازندران

برنج طارم درجه یک برنجی است که ویژگی های زیر را داشته باشد:
1- در مزارع با کیفیت بالا کشت شده باشد: قیمت خرید برنج طارم که در این مزارع کشت می شود بسیار بالاتر است.
2- شالی آن درجه یک باشد: شالی درجه یک طبیعتاً قیمت بالاتری دارد.
3- با دقت و با دستگاه های با کیفیت تبدیل شالی به برنج سفید انجام شود: هزینه این ماشین آلات و لوازم مصرفی آن بسیار بالاتر است.
4- حدود 2 ماه از زمان تبدیل شالی به برنج سفید گذشته باشد: این امر باعث می شود پخت مناسبی داشته باشد، با توجه به خرید نقدی شالی درجه یک، باید سرمایه زیادی برای این کار در نظر گرفته شود.
5- بعد از تولید وارد الک دوم شود تا به صورت کامل خرده برنج های آن جدا شود: حدود 10 درصد از وزن برنج طارم به دلیل برداشتن تمام دانه های شکسته کم می شود یعنی 10 درصد قیمت بالاتر.
6- بعد از الک دوم باید وارد دستگاه سورت شده باشد تا برنج تمیز شود و ضایعات آن جدا گردد: حدود 2 تا 5 درصد از وزن برنج به دلیل پاک کردن و خاک گیری آن کم می شود. مجدد یعنی 5 درصد روی قیمت برنج اضافه می شود این یعنی پولی که برای برنج می دهیم صرف خرید ضایعات همراه با برنج نمی شود و دیگر هیچ نیازی نیست که وقت خود را در خانه برای پاک کردن برنج مصرف کنید. قیمت خرید برنج طارم سه الکه به دلیل تمیز بودن زیاد بالاتر است.
7- در بسته بندی های مناسب و شیک بسته بندی شود: بسته بندی های مناسب که برنج را از آلودگی محافظت می کند و برنج سریع دچار شپشک نمیشو،د قیمت بالاتری نسبت به گونی های متقال دارد.
8- در آخر نیز پخت مناسبی داشته باشد: مثلاً اگر شما برنجی با قیمت 25 هزار تومان بجای 27 هزارتومان خرید کرده اید و از آن راضی نیستید شما 2 هزارتومان صرفه جویی نکرده اید در حقیقت شما 25 هزارتومان پول خود را دور ریخته اید.

چه عواملی بر قیمت خرید برنج طارم تاثیرگذار است؟

– قیمت کود و ملزومات کشاورزی
– هزینه های دستمزد
– میزان تورم
– هزینه های حمل و نقل برنج طارم درجه یک
– هزینه های صرف شده در اشتراک آب کشاورزی و بیمه شالیزار
– افزایش و کاهش قیمت ارز که باعث میشود قیمت لوازم مصرفی وارداتی کارخانه های شالیکوبی تغییر کند.
– میزان عوارض ورودی برنج در کشور
– میزان واردات برنج به کشور
– میزان صادرات برنج از کشور
– قیمت سایر گونه های برنج ایرانی
– قیمت ارز دولتی برای واردات برنج و قیمت جهانی برنج

مراکز خرید برنج مازندران

استان مازندران قطب تولید برنج در ایران است. در این استان انواع برنج، از جمله برنج‌ های پر محصول و کم محصول، کشت و برداشت می‌ شوند. برنج مازندران یکی از مرغوب‌ ترین انواع برنج‌ در ایران و جهان است که به دلیل عطر و طعم بی‌ نظیرش مشهور است.

برای خرید بهترین برنج خالص و با کیفیت ایرانی بهترین گزینه برنج شمال میباشد. بنابراین یافتن مرکز فروش برنج شمال اساسی ترین رکن برای مشتریان میباشد. در میان سه استان شمالی کشور استان های گلستان، گیلان و مازندران، استان مازندران بزرگترین تولید کننده انواع برنج شمالی میباشد.

برنج درجه یک شمال به برنجی گفته میشود که کاملا خالص،بدون خرد(بوجاری شده)، تمیز (سورت شده)، معطر و خوشپخت باشد. تمامی این ویژگی ها در برنج مازندران کاملا مشهود میباشد. برنج طارم هاشمی و برنج کشت دوم امراللهی مازندران از بهترین برنج مازندران میباشند.

همچنین برنج های طارم دونوج، برنج فجر و برنج شیرودی از برنج های خوب شمال درجه یک میباشند که بازار فروش بسیار خوبی دارند. تهیه همه این برنج های درجه یک میبایست از فروشگاه های برنج شمال و نمایندگی های فروش برنج شمال انجام شود تا از جهت درجه یک بودن برنج، مشتریان خاطر جمع باشند.

فروشگاه برنج حاج یوسف با ارائه انواع برنج اصیل مازندران در استان مازندران به عنوان بزرگترین فروشگاه برنج شمال فعالیت میکند. درصد بالای رضایتمندی مشتریان از برنج های این فروشگاه باعث شده است تا این فروشگاه گسترده تر از پیش به فعالیت خود ادامه دهد.

عرضه مستقیم برنج از کشاورز به مشتری سبب شده است تا واسطه ها و دلال در این میان برداشته شود و برنج با قیمت واقعی و کاملا مناسب تری به مشتریان ارائه شود. این عمل فقط توسط فروشگاه برنج حاج یوسف قابل انجام میباشد.

با توجه به نوسانات بازار اقصادی کشور ارائه قیمت دقیق به صورت روزانه با استفاده از لیست قیمت فروشگاه برنج حاج یوسف فراهم شده است تا خریداران برنج شمال به آسانی و با کمترین دردسر به لیست قیمت برنج شمال دستیابی داشته باشند.

برنج طارم هاشمی ممتاز فروشگاه برنج حاج یوسف مناسب ترین برنج برای خریداران برنج طارم شمال میباشد که بهترین برنج طارم شمال را امتحان کنند.
فروشگاه برنج حاج یوسف برای خرید عمده برنج شمال این امکان را برای مشتریان فراهم نموده است تا با تماس با مشاورین فروش این مجموعه بتوانند برنج مورد نظرشان را انتخاب و تهیه کنند.

شماره تماس:

09111182910