ید برنج هاشمی

این برنج محدود به منطقه خاصی نیست و هم اکنون در اکثر نقاط کشور کشت می شود
این برنج رایج ترین برنج کشور است و ظاهری دانه بلند دارد و به رنگ سفید مایل به کرم است.

ما در این مقاله سعی داریم که شما را با خرید انواع برنج هاشمی ونحوه کاشت و فواید برنج هاشمی آشنا کنیم لطفا تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

خرید برنج هاشمی 

برای خرید این برنج خوش طعم و مرغوب یکی از دغدغه های بسیاری از دوستداران برنج ایرانی است. مجموعه برنج حاج یوسف با ارائه بهترین برنج هاشمی شمال استان گیلان مازندران می تواند نیاز یک برنج ممتاز را بدون واسطه و با قیمت اصلی برطرف کند.این مجموعه محصولات متنوع و باکیفیتی به صورت کیلویی و عمده به مشتریان خود ارائه می دهد. از جمله این محصولات برنج طارم، برم دم سیاه و برنج صدری را می توان نام برد.

این فروشگاه تسهیلات ویژه ای را برای مشتریان بازنشسته خود در نظر گرفته است و به این عزیزان برنج را به صورت قسطی می دهد. یعنی این عزیران می توانند مبلغ را به صورت اقساط پرداخت کنند.

خرید انواع برنج هاشمی موجود در بازار

برنج هاشمی یکی از پر طرف دار ترین وپرفروش ترین برنج در بازار است. این نوع برنج بسیار مشهور است. یکی از اصلی ترین علت طرفدار داشتن آن و خرید آن  می توان به انواع بسیار آن اشاره کرده که باعث شده تا خرید برنج هاشمی ارا راحت کند. در ادامه شما را با انواع متنوع آن اشنا می کنیم.

نحوه کاشت برنج هاشمی

کشت برنج هاشمی از ابتدای سال جدید یعنی از ابتدای فروردین آغاز شد و کشاورزان مراحلی را طی می کنند.
تهیه بذر، تهیه خزانه، تهیه شالیزار، بذر پاشیدن در خزانه،
کاشت (نهال)، وجین (حذف علفهای هرز)، سم پاشی و برداشت برنج هاشمی در اواخر تیرماه.

انواع برنج هاشمی 

یکی از رایج ترین سوالات مصرف کنندگان برنج، برنج هاشمی است!
برنج هاشمی فقط یک نوع است در شمایل و اشکال مختلف، برخی دانه های ریز و برخی دانه بلند و چاق است.

برنج هاشمی با نام های مختلفی در بازار برنج به فروش می رسد و این مشکل منجر به گمراهی مشتریان می شود.
در فرض مثال می گویند برنج طارم هاشمی یعنی برنج طارم و هاشمی با هم مخلوط می شوند.

مهم ترین نکته در مورد برنج هاشمی منطقه کشت آن است که کیفیت آن را مشخص می کند.
همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد برنج هاشمی شمال به خصوص مازندران و گیلان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

فواید برنج هاشمی

برنج هاشمی بسیار خوب پخته شده و عطر مطبوعی دارد. برنج هاشمی دانه های بلند و کرم رنگ است. زمانی که این برنج در شالیزارها کشت می شود سم زدایی کمتری نسبت به سایر انواع برنج در دسترس است و آفاتی مانند کرم های ساقه خوار (به دلیل ساقه باریک آن) کمتر به ساقه برنج هاشمی می رسند و این باعث می شود برنج هاشمی شود. مصونیت بیشتری نسبت به این نوع آفات داشته باشند.

تفاوت برنج هاشمی و طارم

برنج طارم یکی از مرغوب ترین و پرطرفدارترین برنج های ایرانی است که اولین بار در شهری به نام طارم در استان زنجان به دست آمد. برنج هاشمی و طارم هر دو دارای دانه های سفید بسیار کشیده و خامه ای هستند و به عنوان بهترین برنج ایرانی شناخته می شوند. اما تفاوت برنج هاشمی و طارم چیست؟

اولین تفاوت این دو نوع برنج در ظاهر آنهاست. به طور معمول دانه‌های هاشمی چاق‌تر از دانه‌های طارم هستند و به گفته مصرف‌کنندگان، برنج هاشمی پس از پخت نرم‌تر و چاق‌تر از برنج طارم به نظر می‌رسد. اما برنج تارم خشک تر و سخت تر است.

تشخیص برنج هاشمی

دانه‌های برنج هاشمی معمولاً کشیده‌تر و ضخیم‌تر از انواع دیگر (به جز برنج بینام، امراللهی، عنبربو) است.

رنگ دانه های این برنج سفید و کرمی است، ضمن اینکه این برنج در هنگام پخت عطر و بوی خوبی دارد و ارتفاع بالایی دارد.
از دیگر ویژگی های این برنج، ظاهر خوب، کیفیت خوب و حفظ لطافت آن برای مدت طولانی پس از پخت است.

قیمت برنج هاشمی

برنج‌های ایرانی به ۲ دسته برنج‌های کم‌محصول و با کیفیت بالاتر مثل هاشمی، طارم و دم‌سیاه و برنج‌های پرمحصول مثل شیرودی، فجر و خزر تقسیم می‌شوند.
برنج هاشمی جز گران‌ قیمت‌ترین برنج‌های ایرانی است. بعد از برنج صدری دم‌سیاه در رده دوم برنج‌های ایرانی از نظر قیمت قرار می‌گیرد. با این حال امکان دارد قیمت برنج هاشمی در فروشگاه‌ها متفاوت باشد.
چرا که عوامل مختلفی می‌تواند بر قیمت یک نوع از برنج موثر باشد .
ولی به طورکلی کیفیت برنج هاشمی می‌تواند بسته به محل کاشت، مقدار رسیدگی کشاورز به برنج و همچنین بذر استفاده شده مختلف باشد.

برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی بو جار نشده 

در کنار این مورد مقدار و درصد دانه‌های شکسته داخل برنج اثر بسیاری روی قیمت برنج دارد و برنج بوجار نشده به عبارتی دیگر نیم‌دانه‌های آن جدا نشده با برنجی که کاملا بوجار شده تا چند هزار تومان اختلاف قیمت دارند.

بنابراین شاید مقایسه قیمت ۲ برنج هاشمی تا وقتی که مشخص نشده کیفیت هرکدام چگونه است و چه میزان نیم‌دانه دارند مقایسه درستی نباشد.

قیمت برنج هاشمی همانند سایر برنج‌ها در یک بازه مشخص قرار دارد. اگر برنجی خیلی پایین‌تر از این بازه و یا خیلی بیشتر باشد باید به آن شک کرد.

نکته مهم 

بدانید که قیمت خود برنج هاشمی تابع قیمت شالی آن می باشد. نرخ روز شالی تعیین کننده نرخ روز برنج بوده و همه تجار بزرگ و حرفه ای این را می دانند. قیمت خود شالی به کیفیت آن بستگی دارد.

باید دید که شالی چگونه برداشت شده است و درصد رطوبی که دارد به چه میزان است. آیا بند دار است یا خیر. همه ی اینها مسائل تخصصی است که کارخانه دارهای بزرگ و حرفه ای و تجار شالی به آن واردند.

گاهی وقت ها کسانی که می خواهند بدانند برنج هاشمی امروز چند است مصرف کننده می باشد. آن ها تصمیم دارند از خرده فروشی های اطراف شان برنج مورد نظر خود را بخرند.

در این مورد باید بدانند برنج فروشی های سطح شهر با قیمت خرده، فروش انجام می دهند. نرخ آن ها اغلب بین 12 تا 30 درصد زیاد تر از قیمت های درج شده در لیست ما می باشد.

قیمت برنج هاشمی 1402

قیمت برنج هاشمی امسال ممکن است با توجه به نوع و کیفیت آن و همچنین شرایط بازار در هر زمان متفاوت باشد.
این برنج جز برنج های گران قیمت در بازار به شمار می آید. همچنین برنج هاشمی از لحاظ کیفیت در بالاترین رتبه قرار می گیرد. فروش این برنج به صورت لوکس و بسته بندی شده در فروشگاه حاج یوسف موجود می باشد.

حرف آخر

برنج هاشمی معروف ترین برنج ایرانی موجود در بازار برنج کشور است. عمدتاً در استان گیلان کشت و برداشت می شود. این برنج به دلیل تهیه و تهیه بسیار مناسب، بیشترین درخواست مشتریان را دارد.

ما در برنج حاج یوسف سعی کردیم با حذف واسطه و رساندن برنجی با کیفیت  و بدونه تقلب به مشتری خرید را برای شما عزیزان آسان وسهل کنیم. برای خرید برنج مصرفی خود با مقایسه کیفیت ، عطر ،  طعم ، پخت و قیمت های برنج بپردازید و از مشاوران ما کمک بگیرید تا بهترین برنج  را خریداری کنید.برای ارتباط با ما شماره های زیر تماس بگیرید .

شماره تماس : 09111182910