بهترین برنج های ایرانی کدام است ؟

برنج ایرانی یکی از معروف‌ترین و باکیفیت‌ترین اقلام غذایی در ایران است. ایران با داشتن شرایط آب و هوایی مناسب و تنوع زمین‌های کشاورزی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برنج در جهان به حساب می‌آید. انواع مختلفی از برنج در ایران تولید می‌شود که هرکدام دارای ویژگی‌ها و طعم خاص خود هستند.

برنج حاج یوسف با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها در زمینه پرورش، برداشت و فرآوری برنج، تضمین کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بهداشتی را به خریداران خود ارائه می‌دهد.

09111182910

اگر یکی از مصرف کنندگان همیشگی برنج ایرانی هستید، احتمالا این سوال در ذهنتان وجود دارد که بهترین برنج های ایرانی کدام است ؟

برنج در کشور ما انواع مختلفی دارد. اما عمده ترین آن برنجی است که در شمال ایران کشت و برداشت می شود.

لیست بهترین برنج های ایرانی

در این مطلب مناسب ترین وبهترین و خوش عطرترین برنج های ایرانی را از نظر عطر و طعم، میزان ری کردن، مجلسی پسند بودن و قیمت با هم مقایسه کرده‌ایم.

1- برنج  دم سیاه:

برنج دم سیاه نوعی از برنج است که در استان گیلان ایران تولید می‌شود. این برنج جزو برنج های دست بالا و اعلا به حساب می آید.

می توان آن را به عنوان مناسب ترین برنج طعم دار ایرانی به حساب آورد. این برنج عطر خوبی دارد و رنگ سفید آن رگه های نازک کرم رنگ را نیزدارد.

این نوع برنج به دلیل فرایند خشک کردن برنج قبل از پوست‌گیری و خصوصاً خشک کردن پوست های ظریف برنج، رنگ دم سیاه و الگوهای خاصی در روی برنج به ایجاد می‌کند.

برنج دم سیاه گیلان در طعم و عملکرد پخت برنج تفاوت‌هایی با سایر انواع برنج دارد و معمولاً برای پخت آبکشی (پلو) استفاده می‌شود.

2- برنج  هاشمی:

برنج هاشمی گیلان یکی از معروف‌ترین انواع برنج در ایران است که در استان گیلان تولید می‌شود. این نوع برنج با داشتن دانه‌های بلند و شفاف، طعم خوب و مزه مطلوب، مشهور است.

همچنین، برنج هاشمی گیلان برخلاف برخی انواع برنج دیگر، در پخت و پز جوشانده می‌شود و به صورت پرک نیست.

تفاوت برنج هاشمی با دمسیاه خیلی کم است و در اصل به نوعی برادر هم حساب می شود.اگر به دنبال خرید برنج هاشمی گیلان هستید، می‌توانید این برنج مرغوب را از فروشگاه حاج یوسف تهیه کنید.

3- برنج طارم:

برنج طارم گیلان یکی از نوعی برنج محبوب در ایران است که در استان گیلان تولید می شود. این برنج دارای دانه هایی بلند و نرم است و به علت طعم و مزه خوبی که دارد، در غذاهای مختلف به عنوان نوعی برنج مورد استفاده قرار می گیرد.

برنج طارم گیلان در طهارت بالا، آبسیری کم و با کیفیت بالا شناخته می شود.

بهترین برنج ایرانی مال کجاست ؟

طبق آخرین آمار انجام شده توسط جهاد کشاورزی در حال حاضر در ۱۷ استان کشور کشت و برداشت برنج صورت میگیرد.
که از استان های برتر کشت برنج در این زمینه به ترتیب مرغوبیت باید به استان های مازندران، گیلان، گلستان، فارس و خوزستان اشاره کرد.

در استان های مازندران و گیلان از برنج های کیفی و مرغوب نظیر (طارم، هاشمی، کشت دوم و…) استفاده میشود
و در دیگر استان ها از برنج های رده پایین تر و پرمحصول کشت و برداشت میشود.

پس میتوان برنج استان های مازندران و گیلان را بعنوان بهترین برنج های موجود در کشور گفت.

بهترین برنج ایرانی کدام است و چه نام دارد ؟

در مطالب بالا ذکر شد که بهترین برنج موجود در کشور متعلق به استان های شمالی مازندران و گیلان است.
از این رو باید بررسی کرد آیا برنج مازندران خوب است و یا برنج گیلان

برنج گشت دوم بهتره یا اول 

اما طبق پژوهش های انجام شده برنج حاج یوسف توسط کارشناسان حوزه برنج و مطالبه مشتریان عزیز در

سفارشات به این جمع بندی رسیده ایم مناسب برنج موجود در کشور برنج کشت دوم میباشد.

به صورت خلاصه اگر بخواهیم از برنج کشت دوم تعریف کنیم باید شعار بی نقص ترین برنج ایرانی را روی آن بذاریم.
چون این نوع برنج از لحاظ عطر و طعم و هم از لحاظ پخت و قد کشیدن بالاتر از سایر برنج های ایرانی قرار دارد.

در کدام شهرها برداشت می شود

برنج کشت دوم فقط در استان مازندران و در شهرستان های بابلسر و فریدونکنار قابلیت برداشت صحیح را دارد
چون این دوشهرستان به دلیل بستر آبندان ها مناسب و فراوان و رطوبت و گرمای لازم (دیر سرد شدن) این امکان را دارند تا از برنج کشت دوم کشت و برداشت کنند.

ویژگی برنج ایرانی

برنج ایرانی یکی از بهترین انواع برنج در جهان است و دارای مزایای متعددی است. در ادامه به برخی از مزایای برنج ایرانی اشاره می‌کنم:
1-کیفیت بالا: برنج ایرانی به دلیل قدمت و تجربه طولانی در کشت و برداشت برنج، کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد. این برنج با ذرات درشت و طعم خوب، نرم و لطیف است.
2- تنوع: در بازار برنج ایرانی می‌توان انواع مختلفی از برنج را یافت. از برنج‌های سفید، طوسی، دم‌سیاه تا برنج‌های مستعمل، بسمتی و غیره، هرکدام با ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود.
3- غنی از مواد مغذی: برنج یک منبع عالی از کربوهیدرات، پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. مصرف برنج ایرانی می‌تواند به تأمین انرژی لازم برای روزمره کمک کند و کمک به سلامت معده، روده، پوست و مو داشته باشد.
4- قیمت مناسب: در مقابل کیفیت بالا و مزایایی که برنج ایرانی دارد، قیمت آن نیز نسبتاً مناسب است. این امر باعث شده تا برنج ایرانی در بازار جهانی مورد توجه و استقبال قرار بگیرد.
5- سنت و فرهنگ: تولید و مصرف برنج در ایران دارای تاریخچه و ریشه‌های قدیمی است. به عنوان یکی از اصلی‌ترین غذاها در غذاهای ایرانی، برنج به همراه داشتن تمدن و فرهنگ ایران را نشان می‌دهد.
بنابراین، برنج ایرانی با کیفیت بالا، تنوع، ارزش غذایی زیاد و قیمت مناسب مزایای بسیاری را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند.

بهترین برنج عطری ایرانی

شک بهترین برنج ایرانی صدری دم سیاه است که در رشت هستند و به تبع گرانترین برنج ایرانی نیز می باشد. هر چند بدون این برنج صدری بسیار محبوب است اما به علت اینکه تولیدش سخت و دشوار است خیلی کم کشت می شود.

زیرا این برنج آب زیادی برای رشد کردن می خواهد و باید در موقع درو کردن با دست درو شود و کارگر دروگر کم پیدا می شود و دستمزدش خیلی زیاد است تولید کردن و کاشتن این برنج برای کشاورز سخت است در نتیجه کشاورزان کمی این برنج را می کارند.

صدری دم سیاه خیلی خوش خوراک و سبک است و شما هر چقدر که آن را میل کنید احساس سنگینی روی معده نمی کنید و این مهم ترین علتی است که باعث شده مردم این برنج را مناسب ترین وبهترین برنج ایرانی بدانند. البته علاوه سالم بودن دو فاکتور دیگر هم هستند که باعث می شوند برنج دم سیاه نزد مصرف کننده مباشد.

این دو فاکتور قد کشیدن محشر و عطر و مزه دل نشین برنج صری است که مرغوب مصرف کننده خود را دچار اعتیاد می کند.

بهترین برنج ایرانی کدام است؟

بهترین برنج ایرانی چه از نظر عطر، طعم، سبکی و طول دانه بی شک برنج صدری دم سیاهمی باشد . از برنج صدری، برنج هاشمی در رده دوم قرار دارد که دارای عطر و طعم بسیار مطلوب و طول دانه های هم بلند است.

ولی نه به اندازه برنج صدری. پس اگر برنجی می خواهید که علاوه بر سایر ویژگی ها پس طول دانه ی بسیار بلندی داشته باشد می توانید از برنج صدری استفاده کنید.

خرید برنج ایرانی 

برنج ایرانی شامل انواع مختلفی از برنج‌هاست که در ایران کشت می‌شود. برنج ایرانی به دلیل کیفیت بالا و ویژگی‌های خاص خود، در بازار جهانی معروف است.

این انواع برنج با طعم، قوام و ظاهر متفاوتی را به دست می‌دهند و برای پخت انواع غذاهای مختلف از جمله پلوها و خورشت‌ها استفاده می‌شوند.

مجموعه برنج حاج یوسف برای بازنشستگان خرید برنج ایرانی را با شرایط ویژه ایی همراه کرده است به این صورت که این افراد می توانند برنج دلخواه خود را خریداری کنند و به صورت اقساطی پول برنج را پرداخت کنند.

حرف آخر

اگر شما  قصد خرید برنج را دارید و برایتان  مهم است که برنجی اصل و با کیفیت را خریداری کنید، امانمی توانید به طورمستقیم از کشاورز خرید کنید، به  جای درستی مراجعه کردید.

ما در برنج حاج یوسف سعی کردیم با حذف واسطه و رساندن برنجی با کیفیت  و بدونه تقلب به مشتری خرید را برای شما عزیزان آسان وسهل کنیم.

برای خرید برنج مصرفی خود با مقایسه کیفیت ، عطر ،  طعم ، پخت و قیمت های برنج بپردازید و از مشاوران ما کمک بگیرید تا بهترین برنج  را خریداری کنید.برای ارتباط با ما شماره های زیر تماس بگیرید .

• خرید برنج ایرانی در تهران
• خرید برنج ایرانی در کرج
• خرید برنج ایرانی در مازندران

شماره تماس : 09111182910